Sosyal Medya Danışmanı

author photo

Sosyal Medya Danışmanı, artık çağın teknolojiye kayması ve insanların günlük yaşamlarında büyük değişimler yaşaması sebebiyle yeni kavramlar ve meslekler ortaya çıktı.Bu mesleklerden biride son günlerde oldukça popüler bir hale bürünen Sosyal Medya Danışmanı ‘dır.

Sosyal Medya Danışmanı Nedir?

Sosyal medya danışmanı, tarihi 2000’li yıllara kadar dayanan sosyal medya danışmanı haberleş ve reklam, tanıtım kampanyaları türlerinde hizmet vermektedir. Dijital ajansların gelişmesiyle birlikte sosyal medya danışmanı farklı bir boyut olarak önemli bir meslek haline bürünmüştür. Sosyal medya danışmanı ilk başlarda en çok takip edilen insanlar olarak bilindi. Ardından takipçi kitlesi yüksek kişilere dijital medya ajansları tanıtım kampanyası ve reklam yapmayı öğrettiler. Sektörde satışları artırması sebebiyle deniyimli ve uzman elemanlar yetiştirilmeye başlandı.

Sosyal Medya Danışmanı Görevleri?

Bir şirket veya firmaya sosyal medya hesapları açarak bu hesapları yönetir.Hemen hemen tüm sosyal meyda alanında faaliyet gösterir.Çalıştığı şirket veya firmanın ihtiyaç duyduğu kitleyi belirler, stratejisine uygun bir kitleye ulaşmaya çalışır. Özel reklam ve tanıtım kampanyaları düzenler ve bunun hızlıca yayılmasını sağlar. 

sosyal medya danismani


Şirketin sitesinin SEO’ya uygun olmasını sağlar. Paravan bloglar açarak tanıtım ve reklam kampanyalarını duyurur. Rakip ve ürün analizi yaparak, nereye geldiğini nereye gideceğini belirler. Dünya trendlerini takip ederek yeni stratejiler oluşturur. Şirketin veya firmanın ihtiyaç duyduğu kitleyi günden güne büyüterek şirketi veya firmayı fenomen hale getirir. Gelecek yıllarda daha bir önem kazanacağı düşünüyoruz.

Etiketler: medya,sosyal,danışmanı,reklam,tanıtım

1 Yorum:

avatar
Yunus Emre KÖROĞLU delete 26 Nisan 2018 00:39

Aklınıza takılan sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz? En kısa sürede dönüş yapacağız.

Cevap


EmojilerEmojiler

Sonraki yayın Önceki yayın
Önceki yayın Önceki yayın