SEO Danışmanı

author photo

Seo danışmanı, arama motorlarının gelişmesiyle birlikte internet üzerinden alışveriş git gide önemli bir durum haline gelmiştir. Arama motorları üzerinden en üst sıralalara gelebilmek de bundan dolayı son derece önemli bir konudur. Rekabetin yüksek olduğu bazı kelimelerde belkide üst sıralara sitenizin istediğiniz kelimede gelmesi hiçde kolay olmayacaktır. 


SEO Danışmanı


İnternet üzerinde faaliyet göstermek istiyorsanız en üst sıralarda olmanız gerekmektedir. SEO danışmanı yukarıdaki sorunlara çözüm olan kişidir. Kısacası Google üzerinde sitenizin istediğiniz kelimede en üst sıraya gelebilmesi için yapılan tüm çalışmalara SEO çalışması denir, bu işlemleri yapan kişilerede SEO danışmanı denmektedir.

SEO Danışmanı Ne İş Yapar?

SEO danışmanı, ilk olarak web sitenizi, sektörünüzü ve aynı sektördeki rakiplerinizi analiz ederek strateji belirlemek için raporlar çıkarır. Bu planlar doğrultusunda Site içi seo ve site dışı seo olmak üzere çalışmalar planlar ve bu çalışmaları plan doğrultusunda uygular. Tabi yalnızca işi bu değildir, günlük sitenizin durumunu, sektörü ve rakiplerinizi inceler, ziyaretçilerin davranışlarını takip ederek bu durumlara göre tekrar yeni stratejiler geliştirerek çalışmasına devam eder. Gelecek yıllarda iyi bir meslek konuma gelebileceği düşünülüyor.

Etiketler: seo,danışmanı,üst,sitenizin,rakiplerinizi

1 Yorum:

avatar
Yunus Emre KÖROĞLU delete 26 Nisan 2018 00:39

Aklınıza takılan sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz? En kısa sürede dönüş yapacağız.

Cevap


EmojilerEmojiler

Sonraki yayın Önceki yayın
Önceki yayın Önceki yayın