İşinizi İnternete Taşıyın!

author photo

E-ticaret, teknolojileri kullanarak ürün ve hizmetlerin internet ortamında sanal olarak ürün ve hizmet satışının veya alımının sunulmasına denilmektedir. E-ticaret özellikle eğitim, turizm, sağlık, giyim, elektronik sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır.

İşinizi İnternete Taşıyın


Teknolojik cihazların gelişmesiyle birlikte artık telefondan dahi ürün alınıp satılabilmektedir. Teknolojik gelişmeler internet üzerinde ticaretin yayılmasını daha da kolaylaştırmıştır. Ürün ve hizmet satmak için en iyi satış yöntemidir. E-ticaret daha verimli satış yapılmasının imkanını sunar. E-ticaret normal mağaza gibi belirli bir saate kadar açık değildir. Müşterinin istediği her saat ulaşıp, ürünü incelediği fiyatlarını karşılaştırdığı her zaman ürün alabildiği bir imkan sunar. E-ticaret sistemini kullanan çoğu firmada depo sorunuda olmamaktadır. Tedarikçiden aldığı ürünü direk müşteriye satmaktadır. E-ticaretin maliyeti düşüktür, müşterilere kolay ulaşım imkanı sağlar. İnternet sahip herkes internet üzerinden alışveriş yapabilir.

Ticaretini elektronik ortamda yapmak isteyen bir kişi ya da kurum öncelikle buna imkan tanıyan bir altyapı araştırmalıdır. E-ticaret yapmaya imkan sağlayan ücretli altyapılar olduğu gibi ücretsiz altyapılar da bulunmaktadır. Çalışma prensiplerine göre altyapılar e-ticaret platformu ya da servisi olarak adlandırılır. Ticareti yapacak kişi ya da kurum kendi amacına, ihtiyacına ve bütçesine göre kendine uygun olanı seçmelidir.

E-ticaret Türleri?

  • Tüketiciden tüketiciye ticaret (Bireysel)
  •  İşletmeden tüketiciye ticaret (Kurumsal)
    Etiketler: ticaret,ürün,olarak,altyapılar,imkan,sosyal medya

1 Yorum:

avatar
Yunus Emre KÖROĞLU delete 26 Nisan 2018 00:38

Aklınıza takılan sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz? En kısa sürede dönüş yapacağız.

Cevap


EmojilerEmojiler

Sonraki yayın Önceki yayın
Önceki yayın Önceki yayın